Save  Pasargad Committee

 

Link to English Section

پيوند به خانه

 

 

جاده ای که محوطه های باستانی چند استان را ویران می سازد

سال هاست که در هر گوشه ی سرزمین ایران به بهانه ی عمران و آبادی محوطه های فرهنگی و تاریخی ویران می شود. از سد و پل و جاده گرفته تا سیم کشی و لوله کشی در بیشتر اوقات یا در نزدیکی اماکن تاریخی انجام می شود و یا در مکان هایی که به تازگی به عنوان محوطه های تاریخی کشف شده اند.  و همیشه هم درست وقتی کار شروع می شود و سر و صدایی بلند می شود، سازمان میراث فرهنگی که مسئول حفظ محوطه های تاریخی است اعلام می کند که از ماجرا خبر نداشته است و نامه نگاری هایی شروع می شد که معمولا پیمانکاران اعتنایی به آن ندارند و کار خودشان را می کنند.

تازه ترین این عملیات عمرانی احداث آزاد راه جنوبی تهران است که در دشت‌های ورامین، ری، ساوجبلاغ و قزوین می گذرد و به گفته ی گفته سیامک سرلک، باستان شناس پژوهشکده باستان شناسی: جایی است که قدم به قدم با آثار تاریخی مواجه هستیم و این آزادراه از مرکز باستان شناسی پیش از تاریخ ایران عبور می‌کند وعملیات راه سازی آسیب غیر قابل جبرانی به این منطقه وارد می‌کند.

و مثل همیشه مسئولین سازمان میراث فرهنگی هر کدام حرفی می زنند و سرنوشت بخش بزرگ دیگری از آثار تاریخی و فرهنگی ما در خطری جدی است.

مطلب زیر که در سایت خبرگزاری سازمان میراث منتشر شده نشان از این بی توجهی عمدی و یا بی خیالی مسئولین دارد

www.savepasargad.com

 

 

 

اظهارت ضد و نقیض  درباره آزاد راه جنوبی تهران

میراث فرهنگی -در حالیکه رییس پژوهشکده باستان شناسی از احداث آزاد راه جنوبی تهران  اظهار بی اطلاعی می‌کند و به گفته مسئول بخش باستان شناسی میراث فرهنگی استان تهران برای ساخت این آزادراه از میراث فرهنگی استان هیچ استعلامی نشده است؛ مرتضی ادیب زاده یکی از نمایندگانی که میراث تهران طی نامه مورخ آبان نود و چار به معاونت ساخت و توسعه آزاد راهها معرفی کرده، گفت: بخشی از آزادراه که مربوط به استان تهران است از میراث تهران استعلام کردند، اما در مورد استعلام از بقیه استانها من اطلاع ندارم. بعد از اینکه ما متوجه شدیم که این آزاد راه از آبیک قزوین تا چرمشهر ورامین  ادامه دارد و چند استان را در بر می‌گیرد، کار را به پژوهشکده باستان شناسی ارجاع دادیم.

 البته از عمر ارجاع این پرونده به پژوهشکده کمتر از یک هفته می‌گذرد و این در حالی‌ است که به گفته نعمتی و ادیب زاده حدود سه ماه، و به استناد نامه منتشره در سایت خبرگزاری میراث فرهنگی ، میراث استان تهران حدود پنج ماه است که در جریان ساخت و احداث آزاد راه قرار دارد.

ادیب زاده با تاکید بر این نکته که برای پروژه آزادراه  از میراث استان تهران استعلام شده است گفت: بخشی که استعلام شده بود فقط مربوط به چهل کیلومتر از آزادراه است که در استان تهران واقع شده است. نقشه هایی هم که پیمانکار در اختیار ما گذاشته بود فقط مربوط تهران بود.

به گفته او میراث تهران تا کنون هیچ بازدیدی از پروژه نداشته و تنها جلسه برگزارشده میراث استان تهران با پیمانکار آزادراه نیز  چهارشنبه هفته گذشته شس بهمن بوده است.

محمد مرتضایی دیگر نماینده معرفی شده میراث استان تهران به شرکت ساخت و توسعه آزادراهها، با اذعان به این نکته که از هفته گذشته که خبرنگاران از پروژه آزاد راه بازدید کردند در جریان موضوع قرار گرفته است اظهار داشت: هیچ کس در جریان این پروژه نبود نه استان تهران، نه پژوهشگاه و پژوهشکده و ما بعد از بازدید خبرنگاران (در تاریخ سوم بهمن ماه جاری)  از موضوع مطلع شدیم. میراث استان تهران از هفته گذشته مرا به عنوان معاون پژوهشی پژوهشگاه معرفی کرد که با پیمانکار پروژه آزادراه صحبت کنم.  قراراست که با حضور آقای سرداری، مسئول طرحهای عمرانی پژوهشگاه، جلساتی را با پیمانکار و مجری طرح برگزار کنیم.

 او در ادامه با اظهار بی اطلاعی از معرفی‌اش به عنوان نماینده میراث استان تهران طی نامه مورخ سوم آبان نود و چهار از سوی مدیرکل میراث استان تهران مجددا تاکید کرد: من بعد از بازدید خبرنگاران از این موضوع مطلع شدم و قبل از آن از چنین چیزی اطلاع نداشتم و در جریان معرفی‌ام از طرف میراث تهران در آن تاریخ نیستم.

همه این اظهارات ضد و نقیض در حالی‌است که رجبعلی خسروآبادی، مدیر کل میراث استان تهران روز گذشته در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به رایزنی با وزارت راه و شهرسازی برای عبور جاده کمربندی و احتمال وجود آثار پیش از تاریخ فلات مرکزی در این منطقه، گفت: با ارسال نامه‌ای، نماینده پژوهشگاه میراث فرهنگی و ناظر میراث فرهنگی استان تهران به راه و شهرسازی استان تهران معرفی شدند.

ادیب زاده نیز در بخشی دیگری از سخنانش دلیل انتخاب مرتضایی برای این‌ پروژه را اشراف او به منطقه ری و دشت جنوبی تهران عنوان کرد و بیان داشت: دکتر مرتضایی چون در منطقه ری و دشت جنوبی کار کرده است معرفی شدند تا به صلاح دید خودشان کار را با پژوهشکده باستان شناسی، یا باستان شناسان دیگر، یا بصورت گروهی و یا مشترک با میراث استان تهران پیش ببرند.

 او افزود: آقای مرتضایی از ابتدا در جریان پروژه بودند وقبل ازاینکه از طرف میراث تهران به عنوان نماینده معرفی شوند با ایشان هماهنگ شده بود.

اکنون این پرسش مطرح می شود که در حالی‌که نماینده پژوهشگاه از معرفی خود برای نظارت بر این پروژه اظهار بی اطلاعی می‌کند چطور می‌توان انتظار داشت که از سوی سازمان متبوعش اقدامی  در این خصوص صورت گرفته باشد؟

پروژه آزادراه جنوبی تهران اول تیرماه سال جاری با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیرراه وشهرسازی و تعدادی از نمایندگان مجلس آغاز به کار کرد. این آزاد راه چرمشهر ورامین را به آبیک قزوین متصل می‌کند و در مسیر صد و شصت کیلومتری خود از استانهای تهران، مرکزی، البرز و قزوین عبور می‌کند.

به گفته سیامک سرلک، باستان شناس پژوهشکده باستان شناسی، آزادراه جنوبی تهران از محدوده فلات مرکزی ایران می‌گذرد که در دشت‌های ورامین، ری، ساوجبلاغ و قزوین قرار گرفته است. در این مناطق ما با تک محوطه سرو کار نداریم بلکه قدم به قدم با آثار تاریخی مواجه هستیم و این آزادراه از مرکز باستان شناسی پیش از تاریخ ایران عبور می‌کند وعملیات راه سازی آسیب غیر قابل جبرانی به این منطقه وارد می‌کند.

بر اساس بند ج ماده صد و چهارده قانون برنامه پنج ساله چهارم، کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی موظفند قبل از اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی و در مرحله امکان‌سنجی و مکان‌یابی نسبت به انجام مطالعات فرهنگی تاریخی میراث فرهنگی اقدام و در طراحی و مکان‌یابی پروژه‌های یاد شده نتایج مطالعات را رعایت کنند.

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116763&Serv=3&SGr=22

 

کمیته بین المللی نجات پاسارگاد

www.savepasargad.com