Save Pasargad Committee

      سایت رسمی بنیاد میراث پاسارگاد

 

پيوند به خانه

 

توریست ها ایران را انتخاب نمی کنند

توریست های خارجی در ایران


در پی تنش هایی که میان ترکیه و روسیه بوجود آمد، و همین طور به دلیل ناامنی های اخیر در ترکیه، مسئولین جمهوری اسلامی به ويژه سا
زمان میراث فرهنگی و گردشگری تصورشان بر این بود که از نظر توریستی می توانند جای ترکیه را بگیرند. اما نه تنها توریست های اروپایی که به ترکیه می رفتند راهی ایران نشدند بلکه حتی توریست های روسی به جای ایران جمهوری آذربایجان را برای گشت و گذار انتخاب کردد. گزارش های سازمان های توریستی اعلام کرده اند که امسال 50 درصد توریست های روسی جمهوری آذربایجان بیشتر شده است. اما قرارداد رد و بدل توریست بین ایران و روسیه که مسئولین جمهوری اسلامی را ذوق زده کرده بود، اگر که به نفع ایران نشد به نفع روسیه شد زیرا تعداد گردشگران ایرانی به روسیه دوبرابر شد. روس ها حتی سفر به باکو، و تبلیس را به ایران ترجیح دادند و میزان فروش سفرهای هوایی به این کشورها سه برابر شده است.
آیا مسئولین جمهوری اسلامی هنوز نمی دانند که بسیاری از مردمان از سفر به ایران هراس دارند؟ درست است که خوشبختانه در ایران جنگ نیست اما مردم دوست ندارند که برای گردش و تفریح به کشوری بروند که بیشترین زیبایی های طبیعی را دارد، بیشترین میراث فرهنگی و تاریخی را دارد اما عبوس و تلخ و خشن است؟ این حکومت هنوز نمی داند اگر آن ها حجاب را به زور بر زنان ایرانی تحمیل کردند اما زنانی که مجبور نیستند دلشان نمی خواهد با آمدن به ایران تن به پوشش اجباری حکومت اسلامی بدهند.
حیف... به راستی حیف ایران زیبای ما، که می توانست با جذب توریست درآمدی حتی بالاتر از درآمد نفت داشته باشد و حالا به این روز افتاده است.
 

توریست های خارجی در ترکیه

کمیته بین المللی نجات پاسارگاد

www.savepasargad.com