Save Pasargad Committee

      سایت رسمی بنیاد میراث پاسارگاد

 

پيوند به خانه

 

 

رییس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

به گزارش ایسنا، از اواخر هفته گذشته زمزمه‌هایی شنیده می‌شد مبنی بر اینکه رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این‌بار یک زن خواهد بود؛ حالا این شنیده‌ها رنگ واقعیت گرفته و انتصاب "زهرا احمدی‌پور" به عنوان جایگزین مسعود سلطانی‌فر قطعیت یافته است.

احمدی‌پور که هم‌اکنون عضویت شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد را به عهده دارد، متولد ملایر است. او دانش‌آموخته جغرافیای سیاسی در مقطع دکترا و کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است و در دانشگاه تربیت مدرس تدریس می‌کند.

مسعود سلطانی‌فر، رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که هفته پیش رای اعتماد مجلسی‌ها را برای وزارت ورزش و امور جوانان جلب کرد، بارها از اهمیت دولت به این سازمان سخن گفته بود و همین صحبت‌ها بود که باعث شد تشکل‌های مردمی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به تحقق مطالبات‌شان امیدوارتر باشند و بر همین اساس در چند روز گذشته نامه‌ها و بیانیه‌هایی خطاب به رییس دولت بنویسند تا با طرح نگرانی‌هایی، از رییس جمهور درخواست تدبیر کنند تا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را یک بار برای همیشه از حالت حیاط خلوت خارج کند.

حال باید دید آیا انتصاب احمدی پور به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی در راستای تحقق مطالبات و نگرانی‌های موجود بوده، یا گامی برای جبران کمبود مدیر خانم در کابینه دولت بوده است؟

 

کمیته بین المللی پاسارگاد

www.savepasargad.com