Save Pasargad Committee

      سایت رسمی بنیاد میراث پاسارگاد

 

پيوند به خانه

 

 

جان صدها تن از کسانی که در برف و بهمن مانده اند در خطری جدی ست

به دنبال برف و کولاک در جاده تهران ـ دماوند  و ارتفاعات البرزو جاده های کوهستانی آن، و همین طور سقوط بهمن در محور هراز در این منطقه وضعیتی اضطراری برقرار است. اما مسئولین دولتی از گزارش درست این وضعیت خودداری می کنند.

ما از دیروز (پنج شنبه دوم فوریه ) تا کنون، ایمیل ها و پیام های استمداد طلبانه مردمانی را از ایران دریافت کرده ایم که به شدت نگران جان صدها انسانی هستند که در مسیر جاده تهران ـ دماوند و جاده های کوهستانی البرز میان برف و توفان مانده اند. و مردم خیرخواه و انساندوستی که آماده کمک به آن ها هستند قادر به انجام هیچ کاری نمی باشند. یکی از کسانی که چند تن از خویشاوندانش در میان برف و توفان مانده اند نوشته است که: به دلیل بی توجهی مراکز دولتی هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم: تلفن ادارات پاسخ نمی دهد، راه های به این مناطق را از هر سو بسته اند، و بدتر از همه این که خبرهای واقعی منتشر نمی شود. ما نمی دانیم سرنوشت کسانی که در جاده ها هستند چه شده

یکی از امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای ما نوشته: یکی از دلایل کند بودن کمک به آن ها که در توفان و بهمن گیرکرده اند، نبود وسایل پاک کننده جاده هاست. ماشین های برف روب، به دلیل خرابی و تعمیر نشدن مرتب، به بهانه نبود بودجه ماه هاست که در پارکینگ رودهن افتاده اند.

این شخص که مایل نیست نامش آشکار شود می نویسد: این وضعیت البته در تمام مناطق سرد و برفی وجود دارد، و بیشتر ماشین های برف روب شهرستان های مناطق سرد قابل استفاده نیستند و نیازمند تعمیرند.

از سویی رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تشریح آخرین وضعیت محور فیروزکوه به خبرنگاران گفته: تعدادی خودرو در فیروزکوه محدوده گدوک در کولاک گرفتار شده اند. تخلیه خودروها آغاز شده ولی عملیات به دلیل لغزندگی معبر، سرمای 19 درجه زیرصفر، و کولاک شدید به کندی صورت می گیرد. و جعفر نور محمدی، مسئول ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند می گوید: در حال خدمت رسانی به مسافران از محور کلاهک به تهران هستیم. ولی  فعلا آماری از کمک رسانی به مسافران در دست نیست

www.savepasargad.com

 

کمیته بین المللی پاسارگاد

www.savepasargad.com