Save  Pasargad Committee

 

d

سایت بنیاد میراث پاسارگاد

پيوند به خانه

 

آیت اللهی که به خاطر تظاهرات مردمی روز کوروش آرزوی مرگ می کند

به گزارش حوزه نیوز آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید قم از حضور مردم در پاسارگارد، در روز کوروش بزرگ، و شعارهای آن ها به شدت انتقاد کرده و گفته است: چند روز پیش عده ای در شیراز کنار قبر کوروش رفتند و طواف و گریه کرده اند. چرا باید در این مملکت اسلامی که این همه خون داده اینگونه باشد (1)

این آیت الله که تصور می کرده هر کجایی مردم جمع شوند باید گریه هم بکنند، همچنین گفته است که جای تعجب است با وجود بسیج و سپاه، عده ای کنار قبر کوروش بروند. این افراد ضد انقلاب هستند. تعجب می کنم چطور می توانند در مزار کوروش جمع شوند، همان شعارهایی را بدهند که ما برای رهبر معظم انقلاب می دهیم. و باز ما زنده نشسته و تماشاگر هستیم

به نظر می آید شعارهایی چون ایران وطن ماست، کوروش پدر ماست این آیت الله و دیگرانی چون او را چنان ناراحت کرده که از زنده ماندن خود ابراز ناراحتی می کنند.

تظاهرات روز کوروش امسال وسعت بیشتری از سال های قبل داشت. در واقع واکنش متمدنانه ای بود به نامه ی سازمان میراث فرهنگی خظای به تورهای مسافرتی. در این نامه تورها را از بردن گردشگران در هفته ی روز کوروش به دلیل عدم وجاهت قانونی منع کرده بودند.

خبر حوزه نیوز

 

کميته بين المللی نجات پاسارگاد

www.savepasargad.com