آوای تبعید شماره 26 به همت اسد سیف منتشر شد

 

«تبعیدی فقط آن کس نیست که از زادبوم خویش تارانده شده باشد. تبعیدی می‌تواند از زبان، فرهنگ و هویتِ خویش نیز تبعید گردد. آن‌کس که شعر، داستان، هنر، فکر و اندیشه‌اش در کشور خودی امکان چاپ و نشر نداشته باشد، نیز تبعیدی است. این نشریه می‌کوشد تا زبان تبعیدیان باشد. تبعید را نه به مرزهای جغرافیایی، و تعریف کلاسیک آن، بل‌که در انطباق با جهان معاصر می‌شناسد»

26-مین شماره «آوای تبعید» مجموعه‌ای است در ادبیات و فرهنگ. نخستین بخش آن به داستان اختصای دارد که در آن داستان‌هایی از رضا بهزادی، احمد خلفانی، نسرین رنجبر ایرانی، حسن زرهی، منظر عقدایی، عزت گوشه‌گیر و حسین نوش‌آذر آمده است. برگردان دو داستان از خوان کارلوس اونتی با برگردان کوشیار پارسی و یک داستان از اونوره بالزاک با برگردان بهروز عارفی این بخش را کامل می‌کند.

بخش شعر با مسئولیت مجید نفیسی به ده اثر از ده شاعر کهن ایران اختصاص دارد. رودکی، فرخی، فردوسی، اسعد گرگانی، نظامی، مولوی، سیف فرغانی، سعدی، عبید زاکانی و حافظ شاعرانی هستند که شعری از آنان برگزیده شده است.

در بخش بررسی ادبیات و فرهنگ مقالاتی خواهید خواند از؛ محمود فلکی، ابراهیم هرندی، منیره برادران، ناصر پاکدامن، محسن یلفانی، رحمت بنی‌اسدی، مهدی معرف، فریبا چلبی‌یانی، مسعود کریم‌خانی (روزبهان)، بهروز شیدا، عزت گوشه‌گیر، داریوش فاخری،  ابراهیم محجوبی و رضا اغنمی.

بخش «یک رمان از یک نویسنده» این شماره به رمان «تهران خیابان انقلاب» اثر امیرحسن چهل‌تن اختصاص دارد که در کنار فصلی از آن، گفت‌وگویی می‌خوانید با نویسنده آن در رابطه با این رمان و نوشته‌ای از اسد سیف در معرفی این اثر.

بخشی دیگر از «آوای تبعید» به عکس‌های هنرمند نامدار ایران، منوچهر دقتی اختصاص دارد که عکاسی است مشهور در جهان. در این بخش در کنار تعدادی عکس‌ از مناطق ناآرام جهان، گفت‌وگویی داریم با او از سال‌ها تجربه‌اش. فصلی از کتاب خاطرات منوچهر دقتی نیز که اخیرا به زبان‌های ایتالیایی، آلمانی و فارسی منتشر شده است، این بخش را کامل می‌کند.

“آوای تبعید” را می‌توانید از سایت “آوای تبعید” در آدرس زیر دانلود کنید؛

آوای تبعید شماره ۲۶

آنان که مشتاق خواندن آن بر کاغذ هستند، می‌توانند از سایت “آمازون” آن را خریداری نمایند.

آدرس “آوای تبعید” برای خرید در آمازون: پس از وارد شدن در سایت “آمازون”، آدرس زیر را جستجو کنید.

Avaye Tabid: Das Magazin für Kultur und Literatur

و یا این‌که آن را مستقیم از انتشارات «گوته-حافظ» سفارش بدهید؛

goethehafis-verlag@t-online.de
www.goethehafis-verlag.de

بنیاد میراث پاسارگاد

Read Previous

کشف صدها قطعه سنگ با نقش های برجسته در کاخ داریوش بزرگ

Read Next

آقای ایلان ماسک، لطفا بگویید قیمت خرید آزادی برای سرزمین رنج دیده من چند است؟ ـ شکوه میرزادگی