اعزت الله ضرغامی، وزیر گردشگری: اینترنت آزاد برای گردشگران خارجی، تا بتوانند بازداشت شان را به خانواده اطلاع دهند!

این خبر طنز نیست، واقعیت است! 

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری فاش کرد که پیشنهاد ارائه «اینترنت طبقاتی» به گردشگران خارجی از طرف او مطرح شده و خودش هم کماکان پیگیر اجرای این طرح است.

ضرغامی با تاکید بر این که دسترسی به اینترنت و پلتفرم‌های فیلتر شده برای خارجی‌ها «مثل نان شب» ضروری است، یکی از دلایل عدم تمایل سفر توریست‌ها به کشور را نبود اینترنت آزاد عنوان کرد.

او همچنین با اشاره به بازداشت مکرر گردشگران خارجی در کشور تحت عناوینی مانند جاسوسی، گذاشتن اینترنت آزاد در اختیار این افراد را راهکاری دانست که باعث می‌شود آن‌ها بتوانند «بازداشت خود را به خانواده‌شان اطلاع دهند».

ضرغامی تاکید کرد اگر قرار است برای پیشنهاد طرح اینترنت طبقاتی ویژه گردشگران خارجی از کسی انتقاد شود، او فرد مورد نظر است.

هفته گذشته عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، برای اولین بار از اجرای طرحی برای ارائه اینترنت بدون فیلتر روی سیم‌کارت‌های ویژه گردشگران خارجی خبر داد.

پس از جنجال‌ها و انتقاداتی که انتشار این خبر به همراه داشت، «پاد»، حساب رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت جمهوری اسلامی در توییتر با حذف توییت مربوط به این خبر تاکید کرد این طرح فعلا در حد پیشنهاد است.

چند روز بعد علی‌اصغر شالبافیان، معاون وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در توضیح این موضوع گفت که دو پیشنهاد از سوی فعالان حوزه گردشگری به این وزارت‌خانه ارائه شده است و دادن سیم‌کارت ویژه گردشگران خارجی برای دسترسی به اینترنت بدون فیلتر یکی از آن پیشنهاد‌ها است.

به گفته او، پیشنهاد دیگر فعالان این حوزه، امکان دسترسی به اینترنت بدون فیلتر برای آژانس‌های مسافرتی و کسب‌وکارهای مشابه است.

بنیاد میراث پاسارگاد

Read Previous

برنامه ای از سیما ثابت: پشت پرده مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر چیست؟

Read Next

سال مهسای آزادی ـ به پیشنهاد بنیاد میراث پاسارگاد، سال نوی 1402، سال «مهسای آزادی» نام می گیرد