تکذیب حجت الاسلام نبویان، و نوع خوردن یا کشتن مرتدان ـ شهرام صداقت

 

اخیرا در نشریه ای به نام «فارسی نیوز» که عنوان قلابی «خبرگزاری فارس» را هم دارد گفته هایی منتشر شده از سوی حجت الاسلام محمود نبویان، درباره مرتد و مجازات او در اسلام ؛ با عنوان: «آدمخواری اگر در راه ولایت باشد در حکم هفتاد سال عبادت است. اسلام احکام آدمخواری را معلوم کرده است»

در سایت دیگری به نام «آفتابکاران» نیز از قول ایشان آمده که:

«بایدکسانی را که به اصل ولایت فقیه اعتقادی ندارند اعدام کرد و گوشت و استخوان مخالفان آیت الله خامنه ای را خورد».

جناب حجت الاسلام در نشریه رسمی و دولتی رسا، ضمن اعتراض به تغییر دادن گفته های ایشان از سوی«جریانات معاند» می گوید: « اخیرا فایلی از سخنرانی بنده منتشر شده مبنی بر اینکه «اگر کسی ولایت فقیه را قبول نداشته باشد مرتد است»، بنده در آن سخنرانی چنین مطلبی بیان نکردم و آنچه گفتم این است «اگر کسی ولایت فقیه را قبول نداشته باشد با توجه به لوازم صحبتش، مرتد خواهد بود…..توجه به لوازم صحبت این است که اگر به این شخص گفته شود که امام زمان(عج) ولی فقیه را ولایت داده است بگوید که امام زمان(عج) را قبول ندارم و اگر گفتیم پیامبر ولایت داده و ولی فقیه را نصب کرده است و آن شخص بگوید که پیامبر را هم قبول ندارد. اگر قبول نداشتن ولایت فقیه منجر به نفی ائمه طاهرین(ع) و انکار پیامبر اسلام(ص) شود اینجا فقها می گویند که ارتداد می آورد، بنابراین بنده به صورت کلی نگفتم که هر کس قبول ندارد مرتد است».

حجت الاسلام بدون اشاره ای به آدمخواری و یا نوع کشتن مرتدها می گوید که اولا این سخنان مربوط به 10 سال پیش است و نه حالا. و بعد هم این سخنان امام خمینی است و نه من. و این گونه توضیح می دهد که: «در جلد 14 صفحه 376 آمده که حضرت امام در جمع نمایندگان مجلس در سال 60 فرمودند «تا گفته می‌شود «مکتبی»، آقایان مسخره می‌کنند «مکتبی» یعنی اسلامی. آن که مکتبی را مسخره می‌کند اسلام را مسخره می‌کند. اگر متعمّد باشد، مرتد فطری است، و زنش برایش حرام است، مالش هم باید به ورثه داده بشود، خودش هم باید مقتول باشد».

—————————

: «آدمخواری اگر در راه ولایت باشد در حکم هفتاد سال عبائت است. اسلام احکام آدمخواری را معلوم کرده است

تکذیب نامه حجت الاسلام نبویان

شهرام صداقت ـ تهران

بنیاد میراث پاسارگاد

Read Previous

هرمز فرهت، استاد برجسته موسیقی ایران، دور از ایران درگذشت

Read Next

سخنرانی دکتر چنگیز پهلوان، در کتابخانه مطالعات ایرانی لندن