شصت درصد مردم ایران زیر خط فقر مطلق، و 73 درصد مستحق اعانه هستند و حکومت اسلامی در تدارک دادن امکانات رفاهی بیشتر به لبنان است

شصت درصد مردم ایران زیر خط فقر مطلق، و 73 درصد مستحق اعانه هستند و حکومت اسلامی در تدارک دادن امکانات رفاهی بیشتر به لبنان است

هجدهم فروردین 1400، یعنی شش ماه پیش احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به خبرنگاران گفت: «بیش از 60 در صد مردمان ایران زیر خط فقر قرار دارند».
او برای مستند کردن حرف اش افزود«وقتی مجلس تصمیم گرفت یارانه بدهد اعلام کرد به ۶۰ میلیون نفر تعلق می‌گیرد که این میزان حدود ۷۲ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود، یعنی ما می‌پذیریم ۷۳ درصد مردم ایران مستحق اعانه هستند»
این گفته ها به این معنی است که فقر و بیکاری کشور را در خود گرفته است، و البته در کنارش بیماری کرونا، کمبود برق و آب، گرانی، اقتصاد ورشکسته و .. و.. نفس مردم را بند آورده است. و در چنین شرایطی، امروز (16 مهر 1400) امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه حکومت اسلامی اعلام کرد که:
«ایران لبنان را دوست، شریک و متحد خود در منطقه می داند. ما آماده هستیم که به لبنان برای این‌که بتواند از بحران اقتصادی کنونی با موفقیت عبور کند، کمک کنیم».
و در آخر نیزاعلام کرد:«شرکت‌های بزرگ ایرانی آمادگی دارند دو نیروگاه یک هزار مگاواتی برق در بیروت و جنوب لبنان را در کمتر از ۱۸ ماه ایجاد کنند. ما این کار را با سرمایه گذاری مشترک ایران و لبنان و با صدور خدمات فنی – مهندسی ایرانی به سرعت انجام خواهیم داد».

برگرفته از فیس بوک شکوه میرزادگی

بنیاد میراث پاسارگاد

Read Previous

حکومت اسلامی مدرسه زیبای هشتاد ساله ای را در همدان ویران کرد

Read Next

سیدعلی صالحی و وضعیت سانسور کتاب در ایران