پیام شهبانو فرح پهلوی: با همه دل شکستگی‌ها، ایرانِ به پا خاسته را می‌بینم و با افتخار دلاوری و از خود گذشتگی شما را ستایش می‌کنم

 

– شهبانو فرح پهلوی در واکنش به خیزش سراسری مردم ایران در بیانیه‌ای که به صورت صوتی هم منتشر شده است، نوشت: «فرزندان من: من با نگرانی و امید، حماسه‌‌های شما را در درگیری با نیروهای فریب‌خوردگان سیاهی ساعت به ساعت دنبال می‌کنم.»

این بیانیه درحالی منتشر می‌شود که مردم معترض در ایران برای دوازدهمین روز پیاپی پس از کشته شدن مهسا امینی در خیابان حضور دارند و علیه جمهوری اسلامی و رهبران آن شعار می‌دهند.

در ادامه بیانیه شهبانو فرح پهلوی آمده است: «قتل مهسا امینی و ده‌ها جان باخته دیگر و ادامه سركوب و قتل و جرح هم‌میهنانم كه برای آزادی بر‌خاسته‌اند دلم را شکسته و پاره پاره می‌کند. به تمام بازماندگان این وقایع وحشتناک از صميم قلب تسليت می‌گويم. با همه دل شکستگی‌ها، ایرانِ به پا خاسته را می‌بینم و با افتخار دلاوری و از خود گذشتگی شما را ستایش می‌کنم»

شهبانو فرح پهلوی در ادامه بار دیگر از نیروهای امنیتی خواست که سلاح‌ها را زمین بگذارند. شهبانو فرح پهلوی گفت: «من ‌ به نام یک مادر از فرد فرد همه نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه، بسیج، لباس شخصی‌ها و یا دیگران با هر گرایشی که دارند می‌خواهم که دست خود را بیشتر به خون جوانان هم میهن خود آغشته نکنند.»

بخش نهایی بیانیه شهبانو فرح پهلوی با جمله مشهور او «به امید پیروزی نور بر تاریکی و آزادی ایران زمین» و «زن، زندگی، آزادی» به پایان می‌رسد که امروز شعار معترضان ایرانی در ایران و سراسر جهان است.

بنیاد میراث پاسارگاد

Read Previous

آقای وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، مار حکومت شماست و نیش مار شمائید ـ شکوه میرزادگی

Read Next

میرا تو نیستی،مهسا ـ پرتو نوری علا