پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت نوروز 1402

شهبانو فرح پهلوی در پیامی در آستانه نوروز باستانی، ضمن ابراز همدلی با خانواده‌های معترضان کشته‌شده، زندانیان و مردم تحت فشار در ایران، نوروز را پیام‌آور راستی بر دروغ خواند و ابراز امیدواری کرد ایران در سال نو آزاد شود.

شهبانو فرح پهلوی گفت: «نوروز که در همه حال پیام‌آور شادی و امید است، امسال در شرایطی برگزار می‌شود که ملت ما در سوگ ازدست‌رفتگان خود است.»

او افزود: «صدها زن و مرد جوان و دختران و پسران نوسال با شعار «زن، زندگی، آزادی» در رویارویی با نیروهای توحش و تاریکی جان باختند. نام و یادمانشان در لوحه تاریخ ایران‌زمین جاودان است.»

شهبانو فرح پهلوی خاطرنشان کرد: «من در این نوروز، به مادران و پدران داغدار آنها فکر می‌کنم و به هزاران ایرانی آزاده دربند و نوجوانانی که در مدارس ایران مسموم شده‌اند فکر می‌کنم و به میلیون‌ها هم‌میهن در تلاش معاش فکر می‌کنم که قربانی توحش و بی‌کفایتی زمامداران نظام کنونی هستند و ساعت تحویل سال را در سکوت خواهند گذراند.»

او افزود: در عین حال، نوروز باستانی، نشانه پایداری، تداوم و هویت ملی و پیام‌آور پیروزی راستی بر دروغ است و آن را با جان و دل ارج می‌گذارم. نوروزتان فرخنده باد و به امید آزادی ایران در سال نو. نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.»

بنیاد میراث پاسارگاد

Read Previous

بهارانه هاـ احد قربانی

Read Next

شاهین نجفی: متن ترانه و ویدئوی «شاخ